Hiçbir Zaman Zafere Çiçekli Yollardan Gidilmez


Hayat süprizlerle doludur derler ya gerçekten de öyle. Zamanın ne getireceği nasıl bir hayat yaşanacağını, önceden kestirmek her ne kadar imkansız olsa da güzel bir gelecek adına umutsuzluğa kapılmadan mücadele etmek insanoğlunun doğasında varolan en güzel özelliklerden bir tanesidir. Hiç bir zaman zafere çiçekli yollardan gidilmez sözü hayat mücadelesini en iyi anlatan bir cümledir.

Hayatın baharında yaşamın henüz başında bir mücadelenin içerisinde kendisini bulan Güner Sarı 24.10.1958 yılında Rize Çamlıhemşin Güroluk köyünde doğmuştur. 1'i kız olmak üzere 5 kardeşli bir ailenin çocuğu olan Güner Bey İlkokulu köyünde okumuştur.


Güner Bey orta öğrenimini ise İzmir Buca Lisesinde okuyarak eğitim hayatını burada noktalamıştır. Daha sonra iş hayatına atılan Güner Bey'in ilk iş deneyimi sanayide bir tamirci atölyesi olmuştur. Güner Bey burada 2 yıl kadar çalışmış olup o günlere dair anıları şu sözlerle dile getirmektedir. " Ortaokulu bitirdikten sonra okulu bırakacağımı söylediğimde ağabeyimin ısrarı ile karşılaştımsa da ben okumayacağım çalışacağım dedim. İyi mi ettim kötümü ettim bilmiyorum ama iş hayatını kısa zamanda öğrenmiş oldum" İş Hayatına İlk Adım 

Tamirci yanında çalışmaya devam eden Güner Bey, daha iyi olanaklara sahip olduğunu düşündüğü fırında  kes- tart diye tabir edilen makinelerin bakımıyla ilgilenmiştir. Abisinin ısrarı üzerine Ankara'ya giden Güner Bey hem fırında hemde ağabeyi ile birlikte sıcak satış diye tabir edilen kamyonet arkasından seyyar satış yaparlar. Ülker'in mallarını marketlere, bakkalllara pazarlarlar. Güner Bey askerlik hizmetinden sonra Akçay'da eniştesinin açmış olduğu pastaneye ortak olmuş kısa sürede güleryüzlü hizmeti ile işletmeye gelen müşterilerle dostane ilişkiler kurmuştur. Ağabeyinin Balıkesir'e tayini çıkmasından dolayıyla ortaklığını sonlandırıp Balıkesir'de kuruculuğunu 1982'de ağabeyinin yapmış olduğu BACANAKLAR LTD.ŞTİ.'nde başlar. Müşterilerin güvenini kazanan ve hızla ilerleme kaydeden Güner Bey ortaklıktan ayrılarak 1997 yılında Unilever şirketinin Balıkesir distribütörlüğünü almıştır. Güner Bey'e ait bölgeler Balıkesir, Çanakkale ve Bursa'nın ilçeleridir.


 
  BACANAKLAR GIDA | © Copyright 2015 MND Ajans